oldal 1 / 2 Polgárőr Egyesület bemutatkozása:
A Fejér Megyei Bíróság Pk. 60.952/1991/4 szám alatt hozott végzése alapján, 1992. február 15.-én jogerőre emelkedett 676. sorszám alatt Bakonycsernye Bűnmegelőzési és Vagyonvédelmi Egyesület néven került nyilvántartásba. Az Egyesület két elnöke, Zsáki István, majd Balogh József halálukig tevékenykedtek. A 2000. február 17.-i Közgyűlés Simek Lászlót választotta elnöknek, aki 2005.decemberi lemondásáig végezte e tevékenységet. Az Alapszabály módosítása után, új elnevezéssel: POLGÁRŐR EGYESÜLET néven működünk jelenleg is.
A polgárőr mozgalmat az önkéntesség, a törvényesség, az emberi jogok messzemenő tiszteletben tartása, az ellenszolgáltatás nélkül végzett közösségi tevékenység, a bizalomra épülő felelősségvállalás és a politikai semlegesség jellemzi.
Az Egyesület felépítése:
Legfőbb szerve a Közgyűlés, mely évente egyszer ülésezik. Az öt fős elnökség a polgárőrség életét a két közgyűlés közötti időszakban irányítja. Általában negyedévente, illetve szükség szerint ülésezik.
Jelenlegi tagjai:
Elnök: Schelbauer József Titkár: Vári Károlyné Pénztáros: Bákor Horváth Ágnes Elnökségi tagok: Nagy Lászlóné ifjúsági felelős Tóth Gyula: kulturális szervező
A három tagú Ellenőrző Bizottság a polgárőrség alapszabályszerű működésének és vagyonával való gazdálkodásának ellenőrzését végzi. A polgárőrség a közgyűlés által jóváhagyott éves költségvetési terv alapján gazdálkodik.
Bevétele:
- A polgárőrök által befizetett tagdíjak
- Önkormányzati támogatás
- A polgárőrség rendezvényeiből származó bevételek
A polgárőr mozgalom fő iránya a bűnözés elleni fellépés, a bűnmegelőzés, ezen belül különösen a vagyonvédelem, a gyermek- és ifjúságvédelem, a kábítószer fogyasztás visszaszorítása, a közlekedés biztonsága, valamint a környezetvédelem és a katasztrófavédelem társadalmi feladatainak megvalósításában való közreműködés.
A polgárőrség jelenlegi taglétszáma 65 fő, de sajnos ebből csak kb. 30 % az, aki aktívan tevékenykedik. Kilenc fő női polgárőrünk van. Az ifjú polgárőrök létszáma 14 fő, melyből 3 fő a nő.
A járőrszolgálatot 2005. nyaráig egy VW Golf tip. személygépkocsival végeztük. 2005. júniusától pedig egy gázüzemű LADA NIVA-val járőrözünk. A 17 hónap alatt közel 10.000 km-t tettünk meg, s kb. 3.000 órát töltöttünk a lakosság szolgálatában. Egyre gyakrabban járőrözünk a körzeti megbizottal, s nemcsak hétvégi éjszakákon, hanem hétköznap és nappal is. Pl. nyugdíjfizetési napokon a kézbesítőket figyeljük, kísérjük.
A polgárőrök testedzésének támogatására, a tömegsport népszerüsítésére évente megrendezésre kerülő teremlabdarugó tornákon veszünk részt, melyet számos serleg ékesen bizonyít.
Szeptemberben az iskolakezdéskor felügyeljük és segítjük a kisiskolások biztonságos közlekedését.
Az általános iskolások részére „drog” megelőző előadásokat szervezünk, rendőrségi előadóval.
A települési rendezvényeken, ünnepségeken veszünk részt. /Szüreti- fáklyás felvonulás, karácsonyi, húsvéti ünnepségek, márc. 15-i, október 23-i, Borbála-napi ünnepségek stb./
Mindenszentek, halottak napján felügyeljük a temetőket és környéküket. Temetéseken fokozott figyelemmel vigyázzuk a gépjárműveket.
|